Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Forum Tiryakisi Dogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20-02-2008
  Bulunduğu yer
  İzmir
  Yaş
  52
  İleti
  3.348
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  42

  Standart Yurdumuzun Yer Altı ve Yer Üstü Zenginlikleri.

  Türkiye’ni n dünyada dengeleri değiştirecek kadar uranyum gibi değerli madenler ve petrol zengini bir ülke olduğunu ben değil, dünyanın en büy&#252 ;k petrol ve altın şirketleri söylü yor. Hurafe diyenlere şunu sormak lazım. Eğer petrol yoksa neden Türk şirketlerin e petrol ve doğalgaz arama izni verilmiyor ve neden Güneydoğu’ nun en önemli petrol bölgelerin de arama izni yabancılara 25-30 yıl gibi abartılı sürelerl e veriliyor. Sınırımızdan 3 km ileride Suriye doğalgaz zengini, ama bizim kurumlara sorarsanız “Bizde yok ya da rezerv az!” diyorlar. Cudi dağlarında yaz aylarında kayaların asından petrol fışkırmasına karşın “Çok az, yetmez” diyorlar; ama sınırımızdan 3 km ileride Kürdistan’ ın müstakbe l lideri Barzani zengin yataklardan göstere göstere petrol çıkartm aya başladı. Hem de TPAO ile ortak olarak. Ama aynı TPAO sınırın bizden tarafında petrol arayamıyor. Neden, çünk& #252; ABD şirketlerin e “Çıkartılm amak” üzere ruhsat verilmiş. Yabancılar 50 yılda bu petrolü çoktan çıkarma sı gerekmez mi? Eğer 50 yıldır bulamadılarsa ve petrol yok ise neden bu şirketleri sahalardan defetmek yerine 1 yıl önce verildiği arama ruhsatları 25 yıl daha uzatılıyor ya da kitabına uydurulup yenisi veriliyor.
  Aynı şekilde Türkiye dünyanın en zengin altın rezervlerine sahip. Eğer değil ise Dünyanın en büy&#252 ;k altın şirketleri neden İzmir, Ödemiş, ve Doğu Karadeniz’de ruhsat kesmedik yer bırakmadılar . Bir Türk olarak gidin Doğu Karadeniz’de altın ruhsatı kestirecek bir metrekare yer bulamazsınız. Ama ortada ne çıkarta n var ne de altın yok!. Bergama’da oynanan oyunu da bu millete resmen yedirdiler. Altının çıkması nı istemeyen bu büy&#252 ;k şirketler, bazı sahaları Türkleri n eline verdi ve yine para karşılığı 50 kişiyi sokağa dök&#252 ;p siyanür kullanıldığı gerekçesiy le üretemi resmen durdurdular. Amaç zaten Türkiye’ de petrol gibi altının da üretimi ni engellemek. Amaçları altını çıkartm ak olsa bu sahalarda arama yaparlardı. Örneğin dünyanın en önemli hazinelerinden Karun hazineleri Ödemiş’ te bulunmuştur. Medeniyetler yüzyıllarc a burada altın ürettil er. Gömül erden hala altın çıkıyor . Bu altın başka bir yerden gelmedi ki. Osmanlı’nın Reşat ve Hamit altınları da burada üretili p basılıyordu. Ödemiş Bozdağlardaki tüneller hala duruyor; hatta Osmanlı damgalı mumlar bile duruyor. Buradan alınan ve bağımsız analizcilerin “Yüks ek miktarda altın var” dediği numuneleri, telefon numarası aldıktan sonra analiz eden Ankara’daki MTA “için de sıfır altın var” raporu verirken, rapordan iki gün önce yabancı şirketlerin temsilcileri kayıt için verilen bu gizli telefon numaralarından arayıp açıkç a ortaklık teklif etmeleri ne anlama geliyor siz karar verin.
  Enerji bakanlığının anlaşılamayacak kadar uzun sürelerl e arama ruhsatı verdiği, ama hiç arama yapmayan, yapanı da engelleyen Rio Tinto, Eurogold’un yanı sıra İtalyan ve Kanada şirketlerin e “Ruhsatı aldınız ya çıkartı n ya da defolun gidin, vatan evlatları bunu çıkartı r…” diyecek babayiğit bir yönetici çıkmadı , çıkamaz da çünk& #252; bu kadar uzun süre arama ruhsatı vermek zaten ihanetin en büyüğ ü. Çok ilginçtir ki, TSK bile bu konuda tamamen ilgisiz…
  Bu şirketler bir iki yılda eğer isterse dünyayı çıkarta cak güç te ama bir kazma bile vurulmuyor. Vuranı da bezdiriyorlar. Ne oldu da Türkiye’ de altın üretimi durdu? Yunan ordusu önce Ödemiş’ e boşuna mı gönderildi ? Binlerce yıl siyanür mü kullanıldı.
  Türkiye her yıl yaklaşık 200 ton siyanür ithal ediyor. Altın üretim sahalarında kullanılan siyanür bir ton kadar, peki 199 ton siyanür ne oluyor, bunu soran yok! Tonlarca siyanür Kapalı Çarşı ve benzeri yerlerdeki atölyelerd e kullanılıyor, atık su borularıyla da denize ve akarsulara veriliyor. Kimse bundan şikayet&#23 1;i değil. Millet televole ve haftanın donu programları ile felç edilmiş durumda. Bize sömür ge muamelesi yapıp uyuşturuyorlar . Bu altın ve petrol çıktığı anda dünyanın şu anda 20. büy&#252 ;k ekonomisi olan Türkiye’ni n AB ve ABD’ye nasıl kök söktü receğini herkes biliyor. Dünyanın en değerli uranyum, osmiyum, renyum, rodyum, titanyum ve iridyum madenleri ile kaplı Ödemiş-Bozdağ, Salihli, Yatağan ve Cudi dağları’nı da bu zenginliğin üzerine eklerseniz ülkemiz üzerind e oynanan oyunları ve işbirlik&#23 1;i iktidarı daha iyi anlarsınız.

  Tüm forumdan rastgele konular:

  • » Turizm de ermeni tarifesi
  • » Obezlere sigara ve alkol uyarısı
  • » AtamIzIn NaaşI :(
  • » Çalışanları bekleyen büyük tehlike!
  • » Türk Ocaklarından Çelik'e tepki
  • » Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.
  • » Alevilik Nedir?Genc filozofcu nun yorumu
  • » Ergenekon davası'nda 303. duruşma
  • » Moğollar - Bişey Yapmalı
  • » Kötü anılar bir gün silinebilecek mi?

  Aynı kategoriden rastgele konular:

  • » Bütçede en büyük artış Cumhurbaşkanlığ...
  • » ABD’nin El Kaide komplosu! - Arslan...
  • » Revizyon:Erdoğan KEMAL UNAKITAN'ı bile...
  • » Şehit Polis, Kürtçe Ağıtlarla Toprağa...
  • » CHP, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor
  • » DTP’nin imamı Vasat’çı
  • » Erdoğan'ın grev korkusunun sırrı o...
  • » Suriye'de işler kızışıyor; Türkiye ateş...
  • » Sayemizde Kılıçdaroğlu, başbakan...
  • » CHP, Kemal Türkler davasının peşini...
  Konu Dogan tarafından (03-04-2008 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik kelime.

  "İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

  "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


  Söz bir, söyleyen bir.

 2. #2
  Üyemiz dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04-04-2008
  Bulunduğu yer
  USA(Connecticut)
  Yaş
  35
  İleti
  141
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  9

  Standart

  Öncelik le güzel yazmışşın.Ama şunu da iyi bilmelisin ki Türkiye güçl& #252; bir ülke konumda olmasına rağmen yeterince kullanamıyor.Sa na bir anektod olarak aktarayım sevgili Doğan.Bundan yaklaşık olarak 1 ay öncesin de Batman ilçesine bir ziyarette bulunduk.Bu ziyaretimizde bizimle beraber bir çok üst düzey yönetici geldi.Bölg ede ki petrol ve diğer zenginliklerle ilgili bir birifing verildi.Bu birifingde bir çok konu ön plana cıktı.Çıkt ı ama yapılan anlaşma gereği Petrol arama bölgesi daha önceden bir ABD firmasına verildiği için malesef bizler kullanamıyoruz dendi.O bölgede Türkiye Cumhuriyetine fazlasıyla yetecek kadar Petrol var ama dediğim gibi malesef Türkiye Cumhuriyeti'de daha saysını bilmediğiniz kadar yeraltı ve yerüst&#25 2; zenginli var.Bunları forumda ki büt&#252 ;n arkadaşlarla paylaşacağım...

 3. #3
  Forum Tiryakisi Dogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20-02-2008
  Bulunduğu yer
  İzmir
  Yaş
  52
  İleti
  3.348
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  42

  Standart

  Cudi dağlarında yaz aylarında kayaların asından petrol fışkırmasına karşın “Çok az, yetmez” diyorlar; ama sınırımızdan 3 km ileride Kürdistan’ın müstakbel lideri Barzani zengin yataklardan göstere göstere petrol çıkartmaya başladı. Hem de TPAO ile ortak olarak. Ama aynı TPAO sınırın bizden tarafında petrol arayamıyor.
  Neden, çünkü ABD şirketlerine “Çıkartılm amak” üzere ruhsat verilmiş. Yabancılar 50 yılda bu petrolü çoktan çıkarması gerekmez mi? Eğer 50 yıldır bulamadılarsa ve petrol yok ise neden bu şirketleri sahalardan defetmek yerine 1 yıl önce verildiği arama ruhsatları 25 yıl daha uzatılıyor ya da kitabına uydurulup yenisi veriliyor.


  Evet dora can . Bu memlekete bu millete yapılan bu hainliğin hesabını kim verecek?

  "İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

  "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


  Söz bir, söyleyen bir.

 4. #4
  Üyemiz dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04-04-2008
  Bulunduğu yer
  USA(Connecticut)
  Yaş
  35
  İleti
  141
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  9

  Standart

  Sorun da zaten bu.TPAO ya da başka bir Devlet kurumu...T&#252 ;rkiye Cumhuriyeti'nin kurumları bazı gç odaklarının elinde.Nato zirvesi ile ilgili bir yazı yazmıştım...Nat o bizden muharip güç i,stemekte nedeni ise herkesin bildği gibi ölecek adam arıyorlar.Allah tan Yaşar Büyük anıt daha önceden görüş ün&#252 ; söyledi ama bakalım AKP hüküm eti bunu anlayacak mı görecez. Bu ihanet konsunda için müsterih olsun herkes ektigini biçer...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA
Sitemiz, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılıdır. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, zohreana@zohreana.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya gelen şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde gerekli teknik veriler sağlanacaktır.
Sosyal Ağlar